Odżywianie

Przyśpieszamy metabolizm!

Kochani, dzisiaj kilka porad jak przyśpieszyć nasz metabolizm. Wiele z Was narzeka, że „ma wolną przemianę materii” dlatego tyje. Z zazdrością patrzymy na osoby, które cały czas jedzą a … nie tyją.

Oczywiście tempo przemiany materii jest indywidualne dla każdego człowieka, ale możemy je przyśpieszyć!

Teraz wszystko zależy od nas, dlatego warto powalczyć z kcal. Naprawdę wystarczy niewiele, by szybciej spalać niechciane kcal.

To co, zaczynamy walkę? :)

Przyśpiesz swój metabolizm! 

  1. Uprawiaj sport i buduj mięśnie. Ćwicz intensywnie nie mniej niż 40 min. wybieraj trening kardio – rowerek, bieganie, aerobik. Zwróć uwagę na ćwiczenia budujące tkankę mięśniową –każdy kilogram zużywa ok. 12 – 15 kcal dziennie (dla porównania tkanka tłuszczowa potrzebuje ok. 4 kcal).
  2. Jedz śniadanie. Najszybciej jak tylko możesz, ale nie później niż po godzinie od wstania. Po obudzeniu nasz organizm znajduje się w stanie deficytu kalorycznego. Jeśli nie dostarczymy mu potrzebnych kcal z rana, metabolizm zwolni na cały dzień!
  3. Jedz mniej, a częściej. Jedz regularnie, małe porcje, najlepiej co 3-4 godziny. Wtedy utrzymuje się wyższe tempo metabolizmu.
  4. Pamiętaj o białku. Pomaga budować mięśnie i odchudza. Białko, w porównaniu do węglowodanów i tłuszczy, spala się dwa razy dłużej! Białko podnosi PPM (podstawową przemianę materii o 30-40%, gdzie węglowodany o ok. 6%, a tłuszcze o 14%.
  5. Pamiętaj o błonniku. Usprawnia działanie naszego układu pokarmowego. Błonnik hamuje uczucie głodu, pobudza ruchy perystaltyczne jelit, zapobiega zaparciom i usuwa toksyny oraz metale ciężkie.
  6. Używaj przypraw. Niektóre przyprawy potrafią podwyższyć tempo przemiany materii nawet o 20%. Wybieraj: cynamon, imbir, miętę, pieprz Cayenne, kminek, lubczyk, bazylię, oregano, estragon, majeranek, jałowiec.
  7. Pij wodę. Przynajmniej 8 szklanek dziennie. Pamiętajcie że nawet niewielkie odwodnienie organizmu powoduje spowolnienie przemiany materii. Woda potrzebna jest do spalania kcal.
  8. Pij zieloną i czerwoną herbatę. Picie ich może podnieś przemianę materii o ok. 17%. Wszystko dzięki zawartej w nich kofeiny i katechiny.
  9. Nie stosuj drakońskich diet! Zazwyczaj na takich spożywa się zbyt małą ilość kcal, co prowadzi do spowolnienia przemiany materii i … odkładania się tkanki tłuszczowej! Organizm gromadzi go, bo się broni i robi zapas żeby przetrwać tą głodówkę. I co najgorsze – po takich dietach zawsze jest efekt jo-jo.

Skoro wiemy co robić to … do dzieła! Koniec narzekania, czas na działania:) Powodzenia!

Komentarze

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply